Szkolenia językowe i zajęcia z zakresu różnic kulturowych.

W województwie wielkopolskim, pomorskim, dolnośląskim i mazowieckim, do których należą miasta gospodarze na Euro 2012 ruszają przetargi dotyczące szkoleń językowych i zajęć z zakresu różnic kulturowych.

Cały projekt ma nazwę Akademia Euro, którego twórcami są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz spółka PL.2012. W przetargu mogą brać udział zewnętrzne firmy, które w fachowy sposób podejmą się przeszkolenia słuchaczy. Poszukiwane są m.in. szkoły językowe posiadające odpowiednie zaplecze wykwalifikowanych pedagogów. Natomiast, jeśli chodzi o zajęcia z zakresu różnic kulturowych mile widziani są przedstawiciele środowisk akademickich.  Obecnie prowadzona jest rekrutacja na koordynatorów, którzy w danym regionie będą nadzorować szkolenia.

Udział w kursach będą brać przede wszystkim osoby, które będą miały bezpośredni kontakt z zagranicznymi kibicami w czasie turnieju. Będą to głównie pracownicy branż transportowych, punktów usługowych i gastronomicznych a także z zakresu hotelarstwa i medycyny. Planowane jest przeszkolenie łącznie 2,5 tysiąca osób.

– Zależy nam na podniesieniu, jakości obsługi gości zagranicznych. To przełoży się na wizerunek Polski i Polaków oraz decyzje turystów, czy będą do nas chcieli wracać – mówi „DGP” Mikołaj Piotrowski ze spółki PL.2012.

Wszystkie zaproszenia zostaną rozesłane do wszystkich pracodawców z każdej grupy docelowej, aby wytypowali swoich pracowników, którzy wezmą udział w szkoleniu. W całości program finansowany jest przez Unie Europejską, jego budżet oszacowano na 13,5 miliona złotych.

Cały kurs będzie dwusemestrowy. Rozpocznie się w sierpniu tego roku i zakończy w maju 2012 roku. To nie jest jedyny cykl szkoleniowy, jaki potrwa na terenie naszego kraju. Na przełomie października i listopada ruszy projekt w trakcie, którego zostanie przeszkolonych około 5 tyś wolontariuszy UFEA pod kątem językowym.

Do Euro 2012 musimy się bardzo dobrze przygotować. W czerwcu przyszłego roku zawita do naszego kraju ponad milion zagranicznych turystów.

1 komentarz »

 1. A jak się planuje wykorzystać już gotowy potencjal said,

  Kwiecień 17, 2011 @ 1:07 pm

  Witam, Są już gotowi ludzie, przewodnicy miejscy z uprawnieniami do oprowadzania w językach obcych, często tłumacze przysięgli , znający od podszewki dany rynek lokalny, obiekty, trasy dojazdowe.

  Czy nie należałoby wykorzystać tych ludzi? Obniżyłoby to wydatki, które warto przeznaczyć na inne cele.

  Pozdrawiam
  Małgorzata Andrzejewska-Bancewicz
  ASTRA-TOURS
  przewodnik miejski Gdańsk

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Dodaj komentarz