Polska wysoko oceniona w przygotowaniach do Euro2012 przez Martina Kallen-a.

Można powiedzieć, że dosłownie rok przed największym wydarzeniem piłkarskim Euro2012, Lwów odwiedził dyrektor operacyjny UEFA Martin Kallen. W jego ocenie, jeśli chodzi o stan przygotowań Polska wypadła na 80%, natomiast Ukraina dostała nieco niższą ocenę.

W skład oceny 80% wchodzi nie tylko przygotowanie stadionów, ale także lotniska, autostrady itp. Natomiast, jeśli chodzi o Ukrainie ocena wygląda nieco inaczej. Stadiony otrzymały 70-80%, lotniska 60%, natomiast sprawa autostrad to praca, którą trzeba rozłożyć nawet na 30-40 lat. W całej Ukrainie istnieje tylko 24 kilometrowy odcinek autostrady koło Kijowa.

Według Kallen-a największym wyzwaniem po stronie Ukraińskiej będzie zakończenie inwestycji infrastrukturalnych. Innym problemem mogą być również miejsca noclegowe oraz przejścia graniczne, które obecnie są „koszmarem biurokratycznym” i zmorą tego państwa.

W ocenie dyrektora operacyjnego są nie tylko ujemne strony przygotowania, dostrzega także dobre strony organizowania mistrzostw w Polsce i na Ukrainie. – Ludzie, którzy tu przyjadą, odkryją Wschód, którego generalnie nie zna się zbyt dobrze. To nie tylko przygoda, to jest dobra przygoda. W Portugalii (Euro-2004) nie wszystko było doskonałe, ale była unikalna atmosfera, a drużyna narodowa doszła do finału. Natomiast na poziomie autobusów, hoteli były niedociągnięcia. Na przykład lotnisko w Porto zostało otwarte w 2005 roku, rok po Euro – przypomniał.

1 komentarz »

  1. morfeusz said,

    Kwiecień 24, 2012 @ 1:25 pm

    jest oki

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Dodaj komentarz