Twój sposób na biznes

Już w czerwcu przyszłego roku odbędą się mistrzostwa europy w piłce nożnej w naszym kraju. Podczas ich trwania turyści, którzy przyjadą na Euro2012 wydadzą 844 mln zł, wynika z raportu przeprowadzonego przez  PL.2012. Sumując wszystkie dochody, polska gospodarka dzięki organizacji imprezy zyska przez lata 2008-2020 blisko 28 mld zł. Dlatego też wielu polaków szuka zarobku zakładając własny biznes w tym czasie.

Już w 2009 roku we Wrocławiu rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie ze środków unijnych z projektu „Eurobiznes 2012”. Jego głównym założeniem jest zachęcenie kobiet do otwarcia własnej firmy, a dzięki najbliższym wydarzeniom mogłyby wypromować własną pozycję na rynku.

Nie koniecznie nasz biznes musi mieć fizyczne powiązanie z mistrzostwami. Jest szansa, że Euro2012 stanie się trampoliną, która pomoże nam się wybić na rynku i odnieść sukces.

Monika w ramach programu wsparcia unijnego otworzyła we Wrocławiu herbaciarnię Czajownia. Marcin marzy o zagranicznych wakacjach w zrealizowaniu marzeń pomóc ma mu objazdowy grill, stoisko z lodami, popcornem albo biało-czerwonymi balonikami napełnionymi helem. Jak twierdzi liczy się szybki zysk.

Także właściciele pubów w całej Polsce liczą na większe zyski. W niektórych restauracjach prowadzone są już rekrutacje na dodatkowy personel na czas Euro2012. Wiele restauracji nie koniecznie tych z miast gospodarzy zamierza zatrudnić dwukrotnie więcej barmanów i kelnerów. Nie zabraknie również dochodów dla osób produkujących i sprzedających produkty będące akcesoriami kibica. Oficjalną dystrybucją gadżetów z logo Euro2012 będzie wyłącznie sieć sklepów Intersport. Największym powodzeniem mają się cieszyć koszulki poszczególnych reprezentacji występujących na mistrzostwach oraz oryginalnej piłki. Na obecną chwilę za koszulkę Euro2012 trzeba zapłacić od 49, 99 do 99, 99 zł.

Rusza także internetowy rynek odsprzedaży biletów wejściowych na mecze. Kibice jeszcze nie stracili szans na legalne obejrzenie mistrzostw na trybunach, ale najbardziej niecierpliwi już przeszukują ogłoszenia i aukcje internetowe w celu zakupienia wejściówki. Oficjalne ceny za wstęp wynoszą od 120 zł (sektory za bramkami, faza grupowa) do 2, 4 tyś zł (finał, trybuna Głowna), lecz za odsprzedanie biletu trzeba o wiele więcej zapłacić. Lecz należy pamiętać, że bilety legalnie można kupić tylko i wyłącznie na stronie UFEA, ponieważ są one imienne.

1 komentarz »

  1. maja said,

    Luty 8, 2012 @ 2:37 pm

    na raz na dwa polska gra , na trzy na cztery to nie są już bajery, na pięć na sześć śpiewamy na ich cześć! :)

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Dodaj komentarz