Michel Platini z wizytą w Warszawie i Lwowie

12 marca szef UEFA, Michel Platini, odwiedził Stadion Narodowy w Warszawie. Spotkał się tam z minister Joanną Muchą, zarządem PZPN oraz spółki PL.2012. Przyznał, że organizatorzy mistrzostw będą musieli wymienić murawę, która nie do końca spełnia wymogi UEFA. Jak dodał, jakość nawierzchni jest dokładnie widoczna na transmisjach telewizyjnych. Mimo to, Platini ogólnie dobrze ocenił przygotowanie Polski na mistrzostwa. Podziękował rządowi wszystkim organizacjom za dobrze wykonaną pracę. Niewątpliwie, będzie to ogromny spadek dla przyszłych pokoleń.

Wizytę w Warszawie poprzedziły odwiedziny Lwowa, gdzie również Platini podkreślał, iż na kilka tygodni przed rozpoczęciem EURO 2012, przygotowania mają się dobrze. Wraz z prezydentem Wiktorem Janukowyczem, szef UEFA otworzył nowy terminal lotniska we Lwowie, którego budowa trwała od 2009 roku.

Jeśli chodzi o Stadion Narodowy w Warszawie to zajął on drugie miejsce w rankingu stadionów na Euro 2012. Według „Bleacher Report” najlepszym stadionem jest Stadion Olimpijski w Kijowie. Stadiony w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu uplasowały się kolejno na 4,5 i 6 miejscu w rankingu. Na stadionach tych pracować będą nowo wyszkoleni. W ramach programu „Stewarding – najwyższa jakość organizacji imprez” PZPN przeszkolił blisko 8 000 stewardów. Dzięki temu programowi, na polskich stadionach wprowadzone będą najwyższe standardy bezpieczeństwa, organizacji i ochrony imprez sportowych. Największa grupa stewardów (ok. 3000) to osoby w wieku 16-21 lat. Nie jest to jednak zajęcia tylko dla najmłodszych, wszak najstarszy z przeszkolonych w Polsce ma 71 lat!

Przypomnijmy, turnieje EURO 2012 odbywać się będą w Polsce i na Ukrainie między 8 czerwca a 1 lipca. Mistrz Europy zostanie wyłoniony spośród 16 uczestników w 31 spotkaniach, które odbędą się na ośmiu stadionach – czterech w Polsce (Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław) i czterech na Ukrainie (Donieck, Lwów, Charków i Kijów). Otwarcie mistrzostw będzie miało miejsce 8 czerwca w Warszawie, a finał 1 lipca w Kijowie.

żródło: euro2012.onet.pl

1 komentarz »

  1. >euro 2012 said,

    Kwiecień 16, 2012 @ 6:55 pm

    Ciekawe ile Platini znalazł by baboli gdyby nie fakt, że do Euro 2012 pozostało już tylko niecałe dwa miesiące

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Dodaj komentarz