Witamy, Gość

TEMAT: jaki keyboard

O:jaki keyboard 2009/03/08 07:53 #15853

• tomekpm
  • tomekpm Avatar
Niekupuj rzadnego klawisza casio nawet najdroższego bo dobrze na tym niewyjdziesz. Co prawda ja zaczynałem na casio ale drugi raz bym tego błędu niepopełnił. Ja ci polecam yamahe psr620 lub psr730 te klawisze kupisz do 1500zł. Ja po krótkim czasie mojej nauki przeszłem własnie na psr730. Jest on prosty w obsłudze, ma bardzo dobre style i barwy, posiada tez stacje dysków która jest niezbędna na rózne typu imprezach. Jeśli kupisz najdrozszy klawisz casio to i tak nie będziesz mieć tak dopracowanych stylów i barw jak w yamahach. Taka yamaha jaka ci proponuje to rozbawisz niejedno wesele. Możesz sobie pomyślec że klawisz za takie pięniądze może być nienajlepszy, lecz ja cie zapewniam że muzyka płynąca z tego klawisz jest naprawde fantastyczna. Mógłbym ci jeszcze zaproponawac korga i30 którego możesz kupic w granicach 3000zł. Ale mówie z góry że jest to klawisz zawodowy i nie nadaje się dla poczatkujących. Ja właśnie po 10 latch nauki teraz zastanawiam się nad kupnem takiego korga, ale dla ciebie jako początkującego niepolecam ponieważ niezdołałbys wykorzystac wszystkich możliwości tego korga. Tak jak mówiłem najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie yamaha psr620 lub psr730. Tutaj masz link z ofertami kupna tych klawiszy: allegro.pl/item572212895_keyboard_yamaha_psr_620_uzywany.html i drugi: allegro.pl/item575294662_yamaha_psr_730.html. Pwodzenia w rozpoczynaniu nauki gry na klawiszach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:jaki keyboard 2009/03/08 09:53 #15856

• Kampos
  • Kampos Avatar
  • Często gawędzi
  • Otrzymane podziękowania 8
  • Oklaski: 24
ja zaczynałem na yamaszce psr 3 to był sprzęt ;) ze trzy lata na tym grałem, potem przesiadłem się na psr 630- do grania w domu super sprawa, łatwa obsługa, duże przyciski mam go już 10 lat i nigdy mnie nie zawiódł, psr 640/740 to w zasadzie prawie to samo. Jak coś nowszego to starsze niż psr 1500 bym nie kupował, a ten sprzęt starczy na długo :D s500 jak dla mnie ma mało pamięci registracyjnej, ale świetnie brzmi jak za taką cenę, bo w mojej psr 630 jeszcze nie zdołałem całej zapełnić :P

O:jaki keyboard 2009/03/08 12:16 #15857

• Kuba600
  • Kuba600 Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania 3
  • Oklaski: 84
Witam!! B)

Odradzam casio... :lol:

Co do różnicy pomiędzy keyboardem a syntezatorem...

Może to nie konkretne różnice, ale być może rozjaśni Ci to trochę...

Syntezator jest to urządzenie, które na podstawie sygnału midi i syntezy FM (generatory i ich algorytmy) jest w stanie "zsyntetyzować" dźwięk (dawna muzyka elektroniczna)

Sampler jest to urządzenie które po otrzymaniu sygnału midi pobiera z pamięci nagrane próbki dźwięków (np prawdziwych instrumentów) i przetwarzając je (np podnosząc wysokość, ściszając itp) dostosowuje je do nut. Im lepszy sampler tym ma więcej/większych/lepszych próbek.

To co potocznie nazywamy keyboardem to klawiatura połączona najczęściej ze słabym syntezatorem/samplerem lub syntezatorem + samplerem. Profesjonalni muzycy maja zazwyczaj dobrą klawiaturę sterującą i podłączone pod nią według potrzeby rożne syntezatory i samplery + ewentualnie efektory.

Pozdrawiam!! B)

O:jaki keyboard 2009/03/14 12:51 #16047

• pawlow19
  • pawlow19 Avatar
Casio jest dla bardziej zaawansowanych. Ja polecam Yamahę PSR E 403. Łatwa w obsłudze, 150 stylów, 500 barw i kilka fajnych opcji.

O:jaki keyboard 2009/05/31 18:09 #17975

• dawqaz
  • dawqaz Avatar
ja polecam yamaha psr e 313 bo sam ją mam i jak dla mnie to na pocżątek jest idealna,szkoda kupować od razu sprzetu za kilka tysiecy ale taniego casio tez nie warto

O:jaki keyboard 2009/10/04 19:35 #21273

• bazyl007
  • bazyl007 Avatar
Ja polecam Yamahę PSR e413 albo e403. Do nauki super, małe imprezy też obsłużą. Ale za 3000 zł możesz mieć Yamahę PSR S550, a to już jest Full Wypas :laugh:
Time to create page: 0.412 seconds